Geodezyjne Technologie Pomiarowe 2013 – mamy darmowe wejściówki

Druga edycja konferencji organizowanej na Politechnice Warszawskiej jest jednym z ciekawszych tego typu wydarzeń w branży. I tylko nazwa może mylić, bo pokazywane na imprezie instrumenty pomiarowe stosowane są coraz powszechniej w budownictwie, archeologii, architekturze i wielu innych dziedzinach wymagających budowania modeli, tworzenia dokumentacji czy wyznaczania kształtów lub/i rozmiarów.

Żeby nie było, to miałem okazję odwiedzić pierwszą edycję spotkania w 2009 r. Było całkiem nieźle. Wystarczy powiedzieć, że już wtedy w konferencji wzięli udział wszyscy światowi producenci naziemnych skanerów laserowych. Jest tak jedno z niewielu tego typu przedsięwzięć, które zapełnia pustkę w niszy targowo-szkoleniowej z zakresu technologii pomiarowych. W tym roku odbędzie się w dniach 23-25 maja w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej.

Nietypowość tego spotkania – w dobrym znaczeniu tego słowa – polega na umiejętnym połączeniu przez organizatorów charakteru targowej wystawy, konferencji oraz warsztatów praktycznych.

W Dużej Auli Politechniki Warszawskiej będzie można zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniki pomiarowej (tachimetry, odbiorniki satelitarne GNSS, skanery laserowe, bezzałogowe platformy lotnicze, mobilne systemy pomiarowe – w tym IMM (Indoor Mobile Mapping). Swoje stoiska tam będzie miała większość firm zajmujących się w Polsce dystrybucją sprzętu mierniczego.

Równolegle z wystawą będą odbywały się sesja plenarna i sesje naukowe. Zaproszeni wykładowcy z zagranicznych ośrodków naukowych oraz polskich uczelni technicznych, studenci i przedstawiciele firm usługowych zaprezentują na nich wyniki prac naukowych i praktycznych wdrożeń technologii pomiarowych.

Będzie można też wziąć udział w warsztatach, gdzie specjaliści zdradzą sztuczki obsługi sprzętu i oprogramowania pomiarowego.

Całość imprezy „okraszona” jest relaksującym bankietem i dorocznym Geopiknikiem w Józefosławiu. Oba elementy konferencji to czas relaksu połączony z możliwością weryfikowania systemów pomiarowych na otwartej przestrzeni Obserwatorium w Józefosławiu.

Kilka fotek z poprzedniej edycji konferencji.

Konferencja geodezyjna

Skanowanie 3D

Skaner laserowy 3D

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji Geodezyjne Technologie Pomiarowe 2013.

Nieskromnie, pochwalimy się, że będziemy jednym z patronów medialnych tego spotkania. Na blogu pojawi się więc relacja z imprezy.

Ale już teraz mamy dla naszych czytelników dwie niespodzianki – dużą i trochę mniejszą.

Ta mniejsza to specjalny 10-procentowy rabat na opłaty konferencyjne. W linku poniżej do pobrania formularz rejestracyjny.

FORMULARZ REJESTRACYJNY GTP 2013

Ta większa z kolei to dwie darmowe „wejściówki” na tegoroczne spotkanie GTP 2013.

 • Jedna, o wartości 550 zł, na udział w konferencji (bez bankietu i warsztatów).
 • Druga, o wartości 150 zł, na dowolnie wybrane warsztaty praktyczne.

Żeby je otrzymać, trzeba jednak wysłać na adres blog@mierzymy.pl jednozdaniowe uzasadnienie, dlaczego chcesz wziąć udział w konferencji Geodezyjne Technologie Pomiarowe 2013.

Wybierzemy dwie odpowiedzi, które nas urzekną, rozbawią lub zainteresują.

Czekamy na maile do 1 maja.

Zapraszamy do zabawy!

 

Podziel się z innymi!

5 thoughts on “Geodezyjne Technologie Pomiarowe 2013 – mamy darmowe wejściówki

 1. Michał says:

  Czy w tym roku również będą kupony na tańsze wejściówki ?

 2. Marek Pudło says:

  A będzie impreza? 😉

 3. Magda says:

  Poprzednia edycja konferencji bardzo mi się podobała! Oby to przedsięwzięcie było kontynuowane! Pozdrawiam.
  Magda
  Geodezja Kraków | http://www.geosurvey.pl

 4. Karolina says:

  Dziś pomiary geodezyjne są dużo lepsze niż, te które miały miejsce jeszcze dwadzieścia lat temu. To oczywiste, jeżeli mamy do czynienia z tak doskonałym sprzętem geodezyjnym oraz z rozwiniętą cyfryzacją.

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =